Malé platy???

5. květen 2008 | 19.46 |
› 

Konečně metr na manželské a příbuzenské klany v politice. No, já se na jednu stranu nedivím, že manžel nebo manželka chce zajisit pro rodinu další příjem. Ceny stoupají a poslanecký plat na solidní životní úroveň asi nestačí.

Evropští poslanci odhlasovali omezení, které tentokrát sahá do jejich vlastních řad. Drtivou většinou kývli na návrh německé kolegyně, jež chce zakázat zaměstnávání manželek a manželů coby asistentů. Nedávný audit totiž odhalil rozsáhlé podvody a mrhání veřejnými penězi mezi poslanci.

Pokud se tak stane ještě před novými eurovolbami, případně pokud čeští europoslanci uspějí ve stejném složení, očista je nemine. Manžela coby asistenta zaměstnává nezávislá Jana Bobošíková a podobně je na tom občanský demokrat Petr Duchoň – s agendou mu pomáhá jeho žena Vlasta.Slovenští europoslanci se zachovali skromněji: žádní příbuzní na jejich oficiálních výplatních páskách nefigurují.

Nadšení nejevil Petr Duchoň. "Není to Šťastné rozhodnutí. Kdo to je přesně příbuzný? Manželka ano, ale tetička z pátého kolena či milenka už ne? Navíc, jak se to bude kontrolovat?" netajil se výhradami český europoslanec.

V příštích týdnech by měli poslanci vyrukovat s představou, podle jakého režimu by měli být asistenti placeni, a také, jak lépe kontrolovat proplácení různých náhrad.Ročně dosahují téměř 160 tisíc eur na jednoho poslance a právě s nimi se nejvíc fixluje.

Nezdá se Vám 160 tisíc euro na jednoho tlučhubu nějak moc. To jsme opravdu tak bohatí, že si to můžeme dovolit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář