Čaroděj

12. květen 2008 | 10.57 |
› 

Věřte nevěřte, ale i v dnešní moderní době se v některých zemí setkáte se středověkem. V Saudské Arábii byl vzat do vazby muž, kterému hrozí smrt kvůli čarodějnictví.

Zní to trochu,jako kdyby byl konečně dopaden zlý Džafar z Pohádek tisíce a jedné noci. Nicméně jde o naprosto vážnou věc. Muž chtěl údajně očarovat srdce jiné osoby. A důkazy? Vata a provázky.

Podle Švýcarské televize se při razii v jeho domě našlo šest prstýnků, bílý provázek a vata. Kromě toho tam ležel lístek, na kterém měly být napsány čarodějnické formulky. "Čarodějníkem" má být Fawza Falih z města Al-Mudžarda. Ten ale při výslechu tvrdil, že je léčitel.

Celá záležitost trochu vzbuzuje dojem návratu do středověku nebo dob španělské inkvizice, kdy se čarodějnice bez pardonu upalovaly. V obvinění totiž muže nařkli z toho, že fráze, které se nacházejí na lístku slouží k tomu, aby vyvolali Džina, zlého ducha a čarodějnictví se v islámských zemích trestá smrtí.

Loni v listopadu byl v hlavním městě Rijádu setnutím hlavy popraven muž, který byl obviněn z "čarodějnictví, zakázaného sexu a znesvěcení koránu".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (21x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář