Bezpečnost nadevše

15. květen 2008 | 09.31 |
› 

Tahle kuriozitka je skoro nepochopitelná, ale jak označit takového řidiče, který má obavu, aby se nestalo něco zlého jeho cennému nákladu. Opravdu vzorný a pečlivý tatínek?

Pokutu 750 australských dolarů (asi 11 400 korun) dostal australský řidič, který bezpečnostními pásy zajistil bednu s pivem, ale pětileté dítě nechal nepřipoutané. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AP.

Strážník Wayne Burnett uvedl, že byl šokován a vyděšen, když v pátek kontroloval vůz bez poznávací značky ve středoaustralském městě Alice Springs. Krabice s třiceti pivy byla připoutána bezpečnostními pásy mezi dvěma dospělými, kteří seděli na zadních sedadlech, mezi nimi na podlaze bylo asi pětileté dítě.

"Dítě bylo nepřipoutané, nikdy jsem nic podobného neviděl. Je to poprvé, co pivo dostalo přednost před dítětem," řekl šokovaný policista.

Řidič dostal pokutu za to, že řídil neregistrované vozidlo a že nezajistil, aby dítě bylo připoutané. "Všichni řidiči by si měli zapamatovat, že musí mít při jízdě zapnuté bezpečnostní pásy a že jsou odpovědní za to, že všichni cestující ve voze jsou odpovídajícím způsobem zajištěni," uvedl v prohlášení policejní šéf.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (23x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář