Rómové v Itálii

16. květen 2008 | 09.43 |
› 

Hodnocení České republiky v romské otázce je stále terčem kritiky ze strany EU. Je zajímavé, že "starší" země únie, ač je jejich postup ještě tvrdší oproti Rómům, problém s kritikou nemají. Názorným příkladem je Itálie.

V Itálii se množí násilné akce proti Romům

V Neapoli neznámí žháři zapálili dva romské nouzové tábory, několik romských chatrčí hořelo i v Ponticelli. Problémy s Romy řeší také v Miláně. Také proběhla rozsáhlá akce, při které policie vyklidila romský tábor v Římě.

Terčem žhářského útoku se ve středu na předměstí staly dva romské nouzové tábory, v úterý skupina Italů zapálila několik chatrčí u romského tábora v Ponticelli. Příčinou nepokojů se stala událost, kdy se šestnáctileté romské děvče pokusilo unést z bytu neapolské rodiny dvouletou holčičku. Pouze rychlý zákrok otce a sousedů zabránil únosu.

Tento čin vyvolal v celé čtvrti bouřlivou reakci, policie musela zabránit lynčování romského děvčete. Událost byla zřejmě rozbuškou následujících konfliktů.

V Miláně musejí řešit podobné problémy. A v Římě zasahovala policie proti Romům, vyklidila zde jejich tábor.

Úřední zdroje se zatím k projevům násilí proti Romům nevyjádřily, napětí ale může souviset s deklaracemi nastupující vlády premiéra S. Berlusconiho, která slíbila tvrdý postup proti prudkému nárůstu romské kriminality.Podle policejních statistik jsou za novou vlnou zločinů v Itálii v řadě případů právě Romové.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář