Přichyceni zloději

28. září 2009 | 11.18 |
› 

Tak nevím, ale pomalu si tu připadám jako na Divokém západě a co je horší, už ani policie nebudí respekt a přichycení lumpové se nebojí muže zákona napadnout a vyhrožovat jim, jak se píše v MF Dnes.

Majitel rozestavěného domu v Hradišti na Teplicku přichytil zloděje, kteří mu kradli stavební materiál. Vypravil se za nimi a zavolal policii. Šlo o romskou rodinu z nedalekého Lysce,

Majitele domu vykradli už třikrát a celkovou škodu odhadl na 100 tisíc korun. V sobotu uviděl na svém dvoře rozházený stavební materiál, naložené auto a u něj čtyři romští výrostci, kteří naskákali do auta a rychle ujížděly. Muž je začal pronásledovat a ještě stačil zavolat na policii a nadiktovat SPZ auta.

Nicméně na polní cestě, kudy zloději ujížděli, zničil svůj vůz. V pátrání pokračoval s pomocí známého a modrého formana zlodějů objevil v Lysci u statku. Počkal na policii, která potvrdila, že auto je napsané na majitele statku.

Statek obývající romská rodina si však z přítomnosti mužů zákona nic nedělala a na policisty se vrhli s nadávkami a latěmi v rukou. Jeden z mužů údajně vystřelil do vzduchu. Romové vyhrožovali přítomným uřezáním nosů a zbitím dětí. Jeden z policistů utrpěl v bitce zranění a musel být následně ošetřen u lékaře.

Policie sice měla pachatele přímo před sebou, zatím je ale podle dostupných informací nezatkla, přestože zranili jednoho z nich a navíc po nich stříleli. "Po pachatelích pátráme," sdělila mluvčí Hyšplerová.

Tohle tedy nechápu. Útok na policii, vyhrožování násilím a zabitím dětí, krádež, to je snad dostatečný důvod pro zatčení a vzetí do vazby. Komu z nás by to prošlo? Zase máme dvojí metr.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře