Budou lacinější?

19. květen 2008 | 10.07 |
› 

Budeme mít lacinější kuřata? Evropská komise je pro zrušení zákazu dovozu amerických kuřat. V době, kdy nám letí vzhůru ceny potravin, tak by dovoz a konkurence mohly naopak cenu srazit.

Mezi Evropou a Spojenými státy může nastat příměří v takzvané kuřecí válce. Jde o více než 10 let trvající zákaz dovozu amerických kuřat do států Evropské unie kvůli ošetřování masa roztokem chloru. Po schůzce pro transatlantickou spolupráci Evropská komise navrhla tento zákaz zrušit.

"Vědecká dobrozdání nedávají důvod k dalšímu udržování zákazu v platnosti," řekl místopředseda Evropské komise pro podnikání a průmysl Günter Verheugen. Američtí drůbežáři ošetř ují kuřecí maso slabým chlorovým roztokem, aby zničili případné zárodky chorob, hlavně salmonely. Užívání chloru k tomuto účelu je ale v Evropě zakázáno.

Po vědeckých expertízách se ale postoj Unie mění. "Navrhneme členským státům zrušení zákazu dovozu amerického kuřecího masa," uvedl Verheugen. Není zatím jisté, jak se k návrhu a k přijetí americké konkurence na trh postaví jednotlivé země.

U nás se maso neošetřuje chlorovýn roztokem a pěstujeme si tak salmonelu. Amici to roky baští a nemají problém.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář