Americký sen

21. květen 2008 | 17.54 |
› 

Dětský fond OSN (UNICEF) odhaduje, že ve Spojených státech žije až 17 500 haitských dětí, které jsou nuceny k otrockým pracím. Těmto dětem se jejich americký sen změnil v noční můru.

V americkém státě Florida odsoudili na více než sedm let za mřížemi učitelku za to, že ve svém domě v Miami nutila haitskou dívku otročit. Dívka utekla po šesti letech pobytu, během něhož musela pracovat 15 hodin denně, přičemž byla i bita.

Maude Paulinová připustila, že udělala chybu, když v roce 1999 přivezla tehdy 14letou dívku z haitského sirotčence do Spojených států. Tvrdila, že pozdějších činů lituje. Chtěla prý pro Celestin jen to nejlepší.

Celestin se kvůli nucené práci bez náhrad v podstatě nevzdělávala, často jí vyhrožovali a byla bita. Spát musela na podlaze. U soudu řekla, že ji to dohnalo k myšlenkám na sebevraždu.

V případu byli shledáni vinni i Paulinové matka Evelyn Theodorová a exmanžel Saintfort. Bývalý manžel dostal 18měsíční podmínku. Trest pro Theodorovou zatím vynesen nebyl, krátce po potvrzení viny totiž dostala infarkt. Spolu s matkou má navíc dívce zaplatit přes 162 000 dolarů. Navíc musí skončit s pedagogickou činností.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře