Prasata a policie

23. květen 2008 | 12.58 |
› 

Už jednou jsem dával článek, kde statný pašík našel svoje ukradené stádo prasat a nyní opět tito tvorové zcela nezištně pomohli policii. Jestli budou nějak odměněni, to se zatím nepíše.

Nejlepším pomocníkem policie na severu Německa není pes, nýbrž divočák. Platí to alespoň v případě krádeže automobilu ve Schwerinu. Jejího pachatele totiž dopadlo až stádo divokých prasat, když se zloděj pokoušel schovat v lese.

Osmnáctiletý mladík ujížděl před policisty v odcizeném sportovním voze. Když zjistil, že je nesetřese, strhl auto do pole. Policisté se tam za ním vydali, on jim však pláchl do nedalekého lesa.

Po chvíli však uslyšeli volání o pomoc. Když dorazili za prosebným hlasem, zjistili, že je to pronásledovaný zloděj, kterého obklíčilo stádo divočáků, chránící svá mláďata.

Policisté vyslyšeli mladíkovy úpěnlivé prosby a divočáků ho zbavili. Pak ho zatkli.

Pomoc těchto zvířat zákonu by tak částečně mohla napravit jejich pověst. Divočáci na severu Německa totiž s oblibou navštěvují vilové čtvrti s rozlehlými zahradami a k nevoli majitelů se s blaženým chrochtáním vrhají na záhony, kde likvidují květiny a zeleninu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře