Mobil škůdce

24. květen 2008 | 10.22 |
› 

Nevím už kolikátá studie o škodlivosti mobilů spatřila světlo světa, ale jak se zdá, nikdo nebere varování vážně. Mobil neslouží, stal se hračkou. Stačí občas vyslechnout pár nicneříkajících hovorů, které vedeme jen proto, že máme mobil po ruce. Poslední studie říká: Mobily ohrožují i nenarozené děti!

PRAHA – Potvrzeno! Používání mobilních telefonů v těhotenství ohrožuje zdraví ještě nenarozeného dítěte. Podle průzkumu odborníků z Kalifornské univerzity se kvůli pravidelnému volání z mobilu během těhotenství narodí až 54 procent dětí s hyperaktivitou a emočními problémy.

Na zvýšení rizika stačilo používat mobil dvakrát až třikrát denně. Stejně nebezpečné je podle vědců nechat používat mobilní telefon i dítě mladší sedmi let.Upozornění o škodlivosti mobilů oficiálně zveřejnila i francouzská vláda. Apelovala především na rodiče malých dětí, aby jim nedávali telefon do ruky. Uznala, že zejména u teprve vyvíjejícího se mozku dětí může vyzařování způsobit značné problémy. Nová studie vědců z Kalifornské univerzity zase navazuje na zjištění ruských odborníků, podle nichžmobily představují téměř stejné riziko jako tabák nebo alkohol. Kromě hyperaktivity a citových problémů se podle vědců podílejí na vzniku rakoviny a častých bolestech hlavy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (20x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře