Zubaři: Jen plaťte

28. květen 2008 | 10.53 |
› 

Tak já opravdu nevím, proč si lidé platí zdravotní pojištění, když si mají stále něco platit. Po regulačních poplatcích už zase zubaři chtějí vybírat za obyčejnou plombu až 400 korun. Jsme opravu jen dojné krávy?!

Zubaři požadují, aby od roku 2009 nebo 2010 si občané v plné výši ze své peněženky platili i běžné amalgámové plomby, které jsou dnes plně hrazeny ze zdravotního pojištění. Stát by měla 300 až 400 korun, podle nákladů ordinací.

Komora usiluje o placení amalgámových plomb již dlouho, ale veřejně teprve o víkendu její úsilí podpořil na Sněmu zubařů i ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS). Ten ale řekl, že to nebude hned, protože teď jsou důležitější věci.

"Amalgámová plomba patří k základnímu ošetření. Proto by se tato plomba platit přímo neměla, ale dál by ji měly hradit pojišťovny," řekl Právu stínový ministr zdravotnictví za ČSSD David Rath.

"Už dnes jsou lidé zatíženi velkou spoluúčastí ve zdravotnictví včetně regulačních poplatků a toto by bylo další tahání peněz z jejich kapes. ČSSD s tím nesouhlasí," uzavřel Rath.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (36x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář