Zdraví je dražší

7. červen 2008 | 10.27 |
› 

Reforma zdravotnictví se podepisuje na našich peněženkách, to víme všichni, zajímavé ovšem je, jak a kolik postihne jednotlivé skupiny obyvatel. Opět další propopulační politika naši vlády.

Se zavedením regulačních poplatků stouply výdaje domácností na zdraví o zhruba 30 procent. A to přesto, že ODS před volbami slibovala, že se spoluúčast pacientů nezvýší.

Statistika, která ukazuje dopady na jednotlivé typy domácností. Zatímco domácnosti ekonomicky aktivních lidí bez dětí vzrostly v letošním prvním čtvrtletí oproti loňskému o 25 %, důchodci zaplatili o 36 % více než loni. Největší nárůst zaznamenali Český statistický úřad u domácností s dětmi a s minimálním příjmem. Ti letos v prvním čtvrtletí zaplatili ve zdravotnictví o 40,5 % více než před rokem.


"Já jsem takový nárůst očekával. Lidem se snižuje životní úroveň," reagoval stínový ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD). Ministerstvo zdravotnictví však tato data hned z několika důvodů zpochybňuje. "Podle našich analytiků jsou takové interpretace zavádějící, protože neberou do uvahy růst příjmů domácností," říká Tomáš Cikrt, mluvčí ministerstva zdravotnictví.

Růst příjmů jen stěží dohání inflaci a pokud nemáte ministerský nebo poslanecký plat tak jste biti ze všech stran.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (30x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář