Zapomněli

7. červen 2008 | 15.45 |
› 

Zapomenout se dají nejrůznější věci a na nejrůznějších místech. Prostě skleróza někdy zapracuje a hotovo. Své by o tom mohl vyprávět jeden muž z Japonska.

Opravdové štěstí v neštěstí měl devětačtyřicetiletý Japonec, u něhož lékaři při operaci domnělého nádoru břicha objevili tampon.
Po probuzení z narkózy tak na muže čekala jedna dobrá a jedna špatná zpráva. Tou první byl fakt, že ze zhoubného nádoru se vyklubal neškodný tampon, tou špatnou skutečnost, že bolestmi břicha trpěl pětadvacet let kvůli nedbalosti lékařů zbytečně.

Ti zapomněli v těle odsávací pomůcku v roce 1983 při operaci vředu. V květnu letošního roku ale devětačtyřicetiletý pacient přišel do nemocnice znova, protože bolesti břicha začaly být nesnesitelné.

Po několika vyšetřeních lékaři dospěli k závěru, že v jeho těle se nachází osm centimetrů velký nádor, kvůli kterému musel podstoupit chirurgický zákrok.

"Tampon byl zelenomodrý, ačkoli si nejsme jisti, jakou měl barvu původně," uvedl mluvčí Všeobecné nemocnice v Asahi.

Pacienta navštívili také chirurgové z nemocnice a po pětadvaceti letech se mu omluvili. Nemocnice rovněž projednává s mužem kompenzaci za způsobenou újmu. Postižený však prý tvrdil, že o žalobě neuvažoval.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (20x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře