Hladovec

10. červen 2008 | 23.33 |
› 

Hltavá fena si popletla pamlsek s žábou a v okamžení spolkla ropuchu. Tím se přivedla do velkých nesnází, neboť ropucha obrovská patří k jedněm z nejodolnějších obojživelníků a takovouhle neslušnost nenechává beztrestně.

Fenka Bella jednu takovou žábu slupla na zahradě svých páníčků. Ale její agresivní žaludeční šťávy, které si poradí i s kostmi, nedokázaly žabí jed překonat. Po čtyřiceti minutách se tak fenka pozvracela a ropucha odskákala pryč.

Ale i pro Bellu to byla v podstatě záchrana, protože ropucha produkovala do jejího těla toxické látky, které ji mohly otrávit. Tím, že vše vyzvracela, byla už druhý den zase v pořádku.

"Šel jsem nakrmit psy a hodil jim nějaké pamlsky a laskominy. Hodil jsem je na trávu a jak jsem to udělal, spatřil jsem ropuchu. Bella ji viděla a myslela si, že je to kousek koláčku. Tak ji celou spolkla," popisoval incident chovatel Jackson Crews. Pohotově ihned zavolal veterináři, který si Bellu vzal k sobě do ordinace. Dal jí injekci, aby jí pomohl zvracet. Vyzvracela velké množství pamlsků, ale nic jiného. Pak jí dali ještě jednu injekci a ona vyzvracela tu obrovskou ropuchu.

Žábu si na veterinární klinice nechali a říkají jí Spew (Zvratek). Podle zvířecích lékařů v Austrálii na následky pozření ropuch zemře ročně řada psů a koček.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (24x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře