Další jména???

11. červen 2008 | 19.22 |
› 

Opět se vracím ke kuriozním jménům, které dostávají "chudáci" děti od svých nezodpovědných rodičů, kteří se vzhlédli v nějaké údálosti nebo v oblíbeném výrobku. Že tím komplikují život své ratolesti, to jim nějak nedochází.

Blížící se olympijské hry v Pekingu se do života Číňanů promítají opravdu výrazně. Dokonce natolik, že přes 4000 lidí nese na počest velké sportovní události křestníjméno Olympiáda. Podle údajů čínských úřadů dali rodiče nezvyklé jméno přesně 4104 dětem, z toho většina (3796) jsou muži.

Ve Švédsku si rodiče prosadili pro svého novorozeného syna křestní jméno Lego.
Původně úřady jejich žádost zamítly, avšak soud dal nakonec rodičům zapravdu. Malý Lego se tak zařadí po bok jiných severských dětí s velmi originálními jmény. V zemi totiž jižžijí děti jménem Pepsi nebo Falcon (značka švédského piva).

Zelenou od úřadů dostali rodiče syna jménem Sailor, Námořník, protože takové jméno zakázáno není. Sailorů je ve Švédsku dokonce hned jedenáct. Evidence zahrnuje dvanáct malých Seveřánků či Seveřanek s křestním jménem Twilight, Soumrak. A k tomu všemu pak šest švédských chlapců nosí automobilové jméno Pontiac, osm švédských dívek jméno Kočka a celkem 11 dětí dostalo jméno Mír. Jeden malý Švéd se dnes jmenuje Pavouka jiný naprostý originál nosí křestní jménoCukr.

Naopak rodiče, kteří chtěli svého syna pojmenovat Šrot nebo dceři dát jméno Ikea, povolení nikdy nedostali.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář