Láska či peníze

14. červen 2008 | 22.44 |
› 

Rozum zvítězil. Devadesátiletý si chtěl vzít sedmnáctiletou, úřady mu to zatrhly. Jak velký věkový rozdíl je mezi partnery přijatelný, aby manželství fungovalo a nejednalo se jen o finanční vypočítavost či snahu zajistit si společenského postavení za sex?

Egyptské úřady zakázaly 92letému muži svatbu se 17letou dívkou, informovala tamní média. Egyptské ministerstvo spravedlnosti se odvolalo na zákon, podle něhož by neměl být věkový rozdíl mezi partnery větší než 25 let.

O muži se toho moc neví, jen to, že je Arabem z některého ze států při Perském zálivu. Právě kvůli bohatým mužům ze států při Zálivu, kteří na egyptském venkově hledají chudé mladé dívky k sňatku, zavedla před lety Káhira zákon omezující věkový rozdíl mezi manžely.

Ve zvláštních případech nicméně vláda povoluje výjimky. Manžel musí na účet ženy v egyptské národní bance složit vysokou zálohu. Pár se navíc musí osobně dostavit na ministerstvo spravedlnosti, které posoudí, zda je jejich manželství upřímné.

Podle egyptského deníku Al-Akbar bylo v minulém roce uděleno 173 takových výjimek poté, co manžel složil v egyptské bance ekvivalent asi 130 000 korun a byla posouzena jeho bezúhonnost.

Zase výsada pouze pro bohaté. Když máš peníze, zaplatíš a dostaneš výjimku. Takže postarší umělci a podnikatelé si klidně můžou i nadále užívat s mladým masem. Nevěřím, že při rozdílu kolem 40 let se jedná o čistou a nezištnou lásku, vy snad jo?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.04 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře