Neskákejte pod vlak

16. červen 2008 | 20.19 |
› 

Pokud se rozhodnete ukončit svůj život skokem pod vlak, tak způsobíte svým pozůstalým krom žalu z Vaší ztráty ještě pořádné finanční problémy, protože dráhy budou požadovat peníze za zdržení vlaku.

Nechci se zastávat sebevrahů či nedbalých řidičů, kteří poškozují svým činem dráhy, ale vymáhání peněz po pozůstalých se mi zdá krajně neetické.

Krom toho, každý by měl mít stejné právo a podmínky. Proč máme platit za zdržení vlaků jen my, když dráhy nám za zpoždění také neplatí. Je plno spojů, kde se zpožďování vlaků stává pravidlem. Výmluva na opravy tratí cestující nemusí zajímat. Je tady jízdní řád, který mluví jasnou řečí a je pro dráhy závazný. Pokud se opravuje, nebo je trať ve špatném stavu a nedovoluje vyšší rychlost, není to přece jednodenní výpadek, ale vždy to trvá delší dobu, proto nic nebrání dráhám k tomu, aby upravily jízdní řád. Pokud tak neučiní, platí daný jízdní řád a s tím i časový harmonogram. Takže se ptám, proč nemáme stejný nárok na odškodnění jako dráhy, když nám neplněním jejich povinností vznikla škoda? Co na to páni z vedení českých drah říkáte?

Kolik dráhy vyžadují.
U osobních, spěšných a rychlíkových vlaků je to 200 korun za minutu, v konečné sumě ale nejméně 600 korun. U vlaků vyšších tříd je to 300 korun za minutu, nejméně ale 1000 Kč.

Docela by mi stačilo 100 korun za minutu zpoždění a za chvíli bych byl v balíku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (24x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář