Ošidili pejska

19. červen 2008 | 20.22 |
› 

To je opravdu k zlosti, když člověk nemá ani po smrti klid a musí sledovat, jak je jeho poslední vůle napadena příbuznými, kteří si odnesou to, co jim nechtěla dát. Jediné, co jí teď zbývá je, že může své příbuzné chodit strašit.

Když miliardářka Leona Helmsleyová umírala, odkázala své dědictví svému milovanému pejskovi. Chtěla tak potrestat příbuzné, s nimiž měla špatné vztahy.

Ale z nebeských výšin teď musela přihlížet trpkému boji mezi jejím chlupatým miláčkem a penězchtivými příbuznými, kteří hnali případ k soudu. Ten jim dal za pravdu a pejska obral v přepočtu zhruba o 150 milionů korun. Zůstalo mu i tak 30 milionů na dožití.

Manhattanský soud pro nesporné věci přijal ujednání mezi pozůstalými hoteliérky Helmsleyové a newyorským státním zástupcem, podle něhož devítiletému maltézskému psíkovi zůstala jen šestina z původního dědictví. Soudce Renee Roth uznal, že majitelka byla před svou smrtí, kdy poslední vůli sepisovala, mentálně nezpůsobilá.

Královna Kruťaska, jak sedmaosmdesátileté majitelce hotelů a nemovitostí přezdívali její podřízení, zemřela loni v srpnu. Vyjma obrovského jmění pejskovi jménem Trouble ve své poslední vůli vyhradila také výsostné místo v rodinné hrobce přímo vedle svých ostatků.

O pejska v současnosti pečuje generální ředitel hotelu Helmsley na Floridě Carl Lekic. Podle něj bude stačit suma přidělená soudem na minimálně deset let života v největším luxusu, jaký si pes může užít.

Vysouzené peníze připadnou vnoučatům.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář