Zase sex

21. červen 2008 | 22.41 |
› 

Sex - tahle činnost je oslavována básníky a milenci, zatracovaná fanatickými knězi a puritány. Sex dává nový život a rozkoš. Sex je prostě sex. Tak se na to podívejme.


Položme si otázku, zda sexuální abstinence člověku prospívá. Z vědeckého hlediska může některým věřícím přinášet uspokojení ze své morálnosti, ale jinak se o prospěchu mluvit nedá. Přiměřená pravidelná sexuální aktivita tělu prospívá v mnoha ohledech a prokazatelně přináší řadu blahodárných účinků po psychologické i fyzické stránce.

V jedné studii zabývající se celkovým zdravím u osob provozujících různou míru sexuálních aktivit zjistili odborníci z Queens University, že mužům středního věku výrazně prospíval častý sex. Čím častěji se věnovali sexu, tím byl jejich zdravotní stav lepší a míra předčasného úmrtí nižší.

Sex je také výborným prediktorem řady onemocnění. Tak například porucha erekce u mužů, pokud není psychologického původu, poukazuje často na vnitřní problém. Může to být první známka vysokého krevního tlaku nebo cukrovky nebo zvýšené hladiny cholesterolu.

Přední americký gynekolog George Winch tvrdí, že pravidelný pohlavní život ženskému organismu nesmírně prospívá. Naopak ženy, které sexuálně abstinují, riskují řadu komplikací. U žen po menopauze může dokonce dojít k atrofii vagíny. Muže zase pravidelná a častá ejakulace chrání před rakovinou prostaty.

Opomenout nesmíme ani psychologické důsledky sexu. Provozovaný v láskyplném vztahu má řadu blahodárných účinků, omlazuje nejen tělo, ale i mysl. Prodlužuje život, zvyšuje pocit uspokojení ze života a zlepšuje náladu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře