Nová velmoc

23. červen 2008 | 15.59 |
› 

Ten název berte s rezervou, jedná se o malý ostrůvek s počtem obyvatelstva : 1, slovy jeden muž.. Pokud se jeho obyvatel nemíní rozmnožovat dělením, tak jeho zemičce populační exploze nehrozí.

»Povstalec« Hill: Jsem svým pánem a sloužím jen královně! Brit Stuart Hill, jediný obyvatel maličkého ostrůvku Forvik (rozloha 1 hektar, tedy 10 000 m²) v britském souostroví Shetlandy, vyhlásil nezávislost své »země«. Neuznává autoritu britské vlády ani Evropskou unii a je ochoten být poddaným pouze královny Alžběty II.

Hillova zemička byla od roku 1469 samostatná. Tehdy ji dánský král daroval spolu s ostatními shetlandskými ostrovy skotskému králi jako věno. Ostrovům, ležícím v Atlantiku 210 km od Skotska, měla být zaručena plná samostatnost. Přesto časem začala o ostrovech rozhodovat vláda Velké Británie.

Hill teď opět vyhlásil svou samostatnost. Vyzývá i obyvatele ostatních ostrůvků v souostroví, kterých je kolem 22 000, aby následovali jeho příkladu. Hill je připraven vykonávat veškeré povinnosti hlavy státu. Chce razit vlastní mince, tzv. zlatky, vydávat poštovní známky a vytvořit si i státní vlajku. Jako úřední řeč chce uzákonit shetlandské nářečí, což je směs norštiny, angličtiny a místních výrazů, které cizinec skoro nerozumí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář