Kávička

8. červenec 2008 | 22.53 |
› 

Tak jsem zase doma. Utahaný jako štěně, ale přesto mi nedalo, abych se nepodíval na svoji stránku. Samosebou, že jsem si uvařil pořádné kafe a proto nemůžu ani jinak, než dát článek o téhle životodárné tekutině.


Češi »turka« milují a jistě se ho nevzdají, i když útočí nové úpravy kávy.

Nejoblíbenějším způsobem přípravy kávy v Česku zůstává stále obyčejný »turek«. Obliba nahrubo namleté nejlevnější zrnkové kávy zalité vroucí vodou, je českým specifikem a v cizině se mu hanlivě říká »Barbarian coffee – káva barbarů«.

Nikde jinde ve světe se tolik »barbarsky« připravené kávy nevypije. Ale i v Česku milovníků »turka« ubývá. Zatímco před 30 lety jsme jiný způsob přípravy kávy neznali, dnes už si více dopřáváme espresso, kávu instant či cappuccino.

Češi také častěji sahají po kávě s vyšším podílem arabiky, která je oproti robustě (druhému typu kávy, používanému v Česku) kvalitnější. Má větší zrna a obsahuje méně kofeinu.

Kávu pije 66,2 % Čechů, z nich více než 71 % lidí jednou nebo víckrát denně. Češi tak vypijí ročně v průměru 379 šálků kávy na osobu. Každý Čech, včetně kojenců, vypije v průměru šálek kávy denně.

Pořádný turek je nápoj, který vám provoní den a zvedne náladu. Kam, se hrabou nějaké módní náhražky. Instantní káva je jako sex s kondomem. Uspokojí, ale nenadchne.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (33x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář