Silniční pirát

10. červenec 2008 | 10.09 |
› 

Piráti silnic jsou postrachem všech slušných řidičů a když se k tomu přidá alkohol, nebývá o tragické havárie nouze. Tahle epizoda byla zatím jen na pokutu, ale kdo ví co bude příště?

Policie v Austrálii pokutovala muže, který si mocně přihnul alkoholu před jízdou na elektrickém kolečkovém křesle. V krvi měl šestinásobek povoleného limitu, sdělila místní média.

Policisté ve městě Cairns v australském státě Queensland zjistili, že se provinilec opil tak vydatně, že si "za volantem" invalidního křesla zdřímnul v odbočovacím pruhu dálnice.

"Člověku nad tím zůstává rozum stát," podivoval se policejní inspektor Bob Walters v rozhovoru pro list Cairns Post. Na vysvětlenou dodal, že kolečková křesla, bicykly, koně a skateboardy jsou považovány za vozidla a vztahují se na ně silniční zákony.

"Je to nezákonné, nepřijatelné, a lidé by si měli uvědomit, že by to mohlo mít osudné následky," prohlásil nekompromisně Walters. Řidiči projíždějících motorových vozidel prý byli kvůli chrupajícímu opilci nuceni na poslední chvíli strhnout řízení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.03 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář