Vše pro zvířátka

12. červenec 2008 | 11.55 |
› 

Většina lidí má ráda zvířátka a někteří jsou dokonce ochotni svým mazlíčkům dopřát někdy i přehnaný luxus, který stejně většina zvířátek neocení. Trochu jiné starosti měl jistý mladík.

Láska ke zvířatům dovedla mladého Japonce ke zločinu. Mladík, kterému japonská média začala přezdívat "kynolog", přepadával v psí masce obchody, neboť mu chyběly peníze na krmení jeho mazlíčků. Na poslední přepadení, při němž policie muže v Ósace zadržela, se vydal bez masky.

Osmadvacetiletého Takaharu Kawatu zachytila kamera jednoho z obchodů s velkou maskou černobílého psa na hlavě a s nožem v ruce.

Série přepadení mu vynesla celkem 587 tisíc jenů (více než 84 tisíc korun) v hotovosti. Policistům řekl, že se k loupežím uchýlil, protože miluje zvířata a došly mu peníze na krmení jeho dvou psů, pěti koček, pěti želv, dvou hadů a tropických rybiček v akváriu.

Kawata je nezaměstnaný a žije ze sociálních dávek. "Viděl přepadení v televizi, a tak si koupil nůž a říkal si, že to bude snadné," uvedl policejní mluvčí.

Na poslední přepadení, při němž ho policie v Ósace zadržela, se vydal bez masky. Při hře mu ji prý roztrhal jeho nejnovější psí přírůstek - bígl, kterého si koupil za ukradené peníze.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář