Porovnejte

12. říjen 2009 | 13.14 |
› 

Naše justice je vskutku vzorem spravedlnosti, která měří všem stejným metrem. Nakonec o její "spravedlnosti" svědčí i toto srovnání. Zdá se Vám to divné, nejste sami.

Útoky na Romy: první obviněný. Policie obvinila mladíka, který v Mikulově nadával Romům a rozbil jim okno. Postižená rodina se chce i přesto odstěhovat jinam.

"Policie muže viní z toho, že rozbil okno v bytovém domě a vykřikoval nadávky. Toto jednání naplňuje skutkovou podstatu trestného činu výtržnictví.Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," přiblížila břeclavská policejní mluvčí K. Haraštová výsledek vyšetřování útoku, který skončil rozbitým oknem. Rasově motivovaný trestný čin se podle jejích slov policistům zatím prokázat nepodařilo.

Romové Milan Pačan a Julius Horváth půjdou na tři roky a 2,5 roku do vězení za to, že předloni napadli v Ostrově na Karlovarsku muže.

Horváth a Pačan napadli muže údery pěstí a kopy, několikrát ho udeřili násadou od lopaty do obličeje a hrudníku. Přitom padaly výkřiky: "Zabiju tě, ty bílá svině" a "Žádnej bílej se tu nebude roztahovat na našem teritoriu". Muž odhadl, že dostal 65 ran. Pačan se snažil zabodnout zlomenou násadu mlácenému do obličeje. Zraněný strávil pět dnů v nemocnici a další čtyři měsíce v neschopnosti.

Soud snížil Romům tresty, "bílá svině" není rasismus.

Dva roky za rozbité okno je opravdu srovnatelný trest s těžkým ublížením na těle. Jsem rád, že žiji v České republice.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (31x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře