Polibek

19. červenec 2008 | 10.14 |
› 

Trošku drahý polibek, to si nyní může říkat jeden manažer, který dostal za políbení pěkný flastr. Inu každá sranda něco stojí a tak nyní bude mít dost času na to, aby si tuhle pravdu ověřil v praxi.

Pět měsíců za mřížemi stráví čínský manažer, který políbil kolegyni z práce proti její vůli. Stal se tak prvním Číňanem odsouzeným na základě nového zákona o sexuálním obtěžování.

Manažer, kterého zprávy označují jen jako pana Liou, pozval jednu z nových zaměstnankyň do své kanceláře v provincii S'-čchuan, aby s ní "projednal pracovní záležitosti", ale pak jí řekl, že by s ní chtěl chodit. Když ho dívka odmítla, zhasnul světla, vzal ji za krk a políbil ji. Dívka začala křičet, kolegové ve vedlejší kanceláři ji slyšeli a zavolali policii, napsal místní tisk.

Čína zavedla zákon proti sexuálnímu obtěžování v roce 2005 a podle průzkumu z téhož roku jen 21 procent žen uvedlo, že se nikdy se sexuálním obtěžováním nesetkaly.

Čínský vůdce Mao Ce-tung sice kdysi slavně prohlásil, že ženy "drží půlku nebes", ale v moderní Číně dívky a ženy čelí diskriminaci ve všech fázích života početím počínaje - mnoho čínských párů si nechává nelegálně udělat potrat, pokud z ultrazvuku zjistí, že se má narodit holčička.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (41x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář