Blbá nálada

19. červenec 2008 | 19.36 |
› 

Naše vláda se chlubí svými úspěchy, ale jak je vidět, tak její obliba a důvěra stále klesá. Nedomyšlená reforma zdravotnictví, byť už nyní upravená ji také nezvedla prestiž a to nemluvím o politické kultuře jejich představitelů včetně pana premiéra.

Praha -Od konce minulého roku velmi pomalu, ale vytrvale přibývá lidí, podle nichž se situace v Česku nevyvíjí správným směrem.Také klesá podíl lidí, kteří se dívají do nejbližší budoucnosti s nadějí, a přibývá těch, kteří vzhlížejí k následujícímu období s nejistotou. Mladší a bohatší stoupenci vládních stran jsou spíše nakloněni tomu, že věci se ubírají správným směrem. Starší a chudší lidé mají pocity opačné. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM.

Zatímco loni v listopadu bylo o správném směřování země přesvědčeno 38 procent dotázaných, letos v červnu to bylo 30 procent. Z listopadových 29 procent na červnových 36 procent se naopak zvýšil podíl těch, podle nichž se situace v zemi vyvíjí nesprávným směrem.

Následujících 12 měsíců očekává s obavami 37 procent a s nejistotou 35 procent dotázaných. V prvním případě je to o dvě procenta více a ve druhém o sedm procent více než před rokem. S nadějí očekává nadcházejících 12 měsíců 28 procent dotázaných, před rokem to bylo 37 procent.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.1 (50x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář