Zázrak

21. červenec 2008 | 18.51 |
› 

Že se nedějí zázraky v dnešní době? No já nevím, ale jeden čerstvý zázrak Vám nyní předkládám k posouzení. Nebýt v tom papežova návštěva, tak by se naopak mohlo říci, že někdo ve zlém úmyslu uhranul ostatní stromy.

Je to zázrak, nebo reklamní tah? V olivovém háji na severu Izraele nese plody jediný olivovník - ten, kterému před osmi lety požehnal tehdejší papež Jan Pavel II.

"Je to nevysvětlitelný fenomén," citoval dnešní izraelský list Jediot Achronot pracovníka Židovského národního fondu Jossiho Karniho. Při své poutní cestě do Izraele v roce 2000 sloužil Jan Pavel II. mši na Hoře Blahoslavenství u Genezaretského jezera. Tehdy rovněž požehnal jednomu mladému olivovému stromku.

Když Karni minulý týden navštívil olivový háj, zjistil, že 12 olivovníků v něm nemá vůbec žádné plody a některé dokonce zašly. Jen požehnaný stromek se prý dobře vyvíjel a plodí olivy.

"Stromy rostou na téže půdě, dostávají stejné množství vody a stejnou péči," poznamenal s údivem. Není prý možné prokázat souvislost mezi tímto jevem a papežským požehnání, přiznal lesník Karni, "je to ale jistě zázrak," dodal současně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (39x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář