Prostituce

23. červenec 2008 | 16.58 |
› 

Prostituce, tenhle výraz každý zná, ale ... Za dobu existence lidstva se mnohé změnilo, ale prodejná láska nikoli. Pokud muže láká sex, vždy se najdou ženy, které jim ho za peníze dopřejí.

Nejvíc nevěstinců bylo odjakživa situováno do přístavních oblastí, aby povětrné ženštiny vyhověly námořníkům, po dlouhé plavbě nažhaveným na pohlavní styk.

Prostituci neznali jen v jediném starověkém státě – Spartě. Důvod spočíval hlavně v rovnoprávnosti obou pohlaví, žena prostě mohla být svému choti kdykoli nevěrná (stejně jako on jí), a to bez toho, aby za své "provinění" nesla následky.

V Římě se netrpěl předmanželský sex, takže svobodní muži (kromě riskantního svádění vdaných žen) jinou možnost ani neměli. Chlapcům pak byly návštěvy veřejných domů vřele doporučovány. Je zaznamenáno, že Cato na mladíčka, který právě vycházel z nevěstince, pochvalně volal: "Tomu říkám ctnost! Ano, sem, hoši, máte chodit, když vás říje rozehřeje!"

Už v té době také pro tuto profesi existovaly živnostenské listy a majitelé veřejných domů odváděli státu daně – právě z nich postavil v Aténách Solón chrám bohyně Afrodity!

U nás dnes prostituce oficiálně neexistuje, zato máme masážní salony! Podnik má stálé "zaměstnankyně", které svému chlebodárci podle předem dohodnutých podmínek odevzdávají část zisků, zpravidla jde o padesát či víc procent.

Někteří podnikatelé si pro "zboží" jezdí do Thajska či dalších zemí a prostitutky si tam kupují do "svého vlastnictví". Není výjimkou, že tyto ženy jim jsou dokonce vděčné za mnohem lepší životní podmínky, než jaké měly ve své vlasti.

Ne-li částečná legalizace, tak alespoň stanovení nějakých pravidel. Zamezilo by se nejen daňovým únikům astronomických rozměrů, ale i obchodu s bílým masemKdyby policie měla (jako za první republiky) prostřednictvím licencí a zdravotních knížek pod kontrolou jak lehké děvy, tak jejich zaměstnavatele, určitě by k tomu tak často nedocházelo, navíc by se omezilo šíření přenosných pohlavních chorob.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (35x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář