Kluk nebo děvče

24. červenec 2008 | 16.23 |
› 

Tahle otázka zajímá velké množství manželství. Dnes už se nechá zjistit pohlaví ještě nenarozrného dítěte, ale jak to zařídit, aby nám to vyšlo podle našeho přání?

Rodiče si často přejí, aby jejich prvním potomkem byl syn. Některé maminky zase doufají v narození dcery. Společným snem obou je vychovávat chlapečka a holčičku. Lze pohlaví dítěte ovlivnit? Mohou za kluka či holku spermie?

Všichni muži dostali do vínku dva typy spermií. Jedny spermie jsou pomalejší, ale "něco vydrží", druhé se pohybují rychleji, ale také rychle odumírají. "Pomalé" a zároveň větší spermie můžeme označit za holčičí, protože se jedná o spermie typu X. "Rychlé" spermie typu Y jsou potom klučičí.Říká se, že to tímto způsobem funguje, ale není to tak úplně jednoduché. Pravda ale je, že šance na chlapečka nebo holčičku je rovnocenná, protože muži mají oba druhy spermií – X i Y.

Babské pověry říkají, že nepříznivé pro "klučičí" spermie je kyselé prostředí. Proto ženy, které si přejí holčičku, by si měli dát před akcí několik skleniček vína. Další radou, u které nejsou výsledky zaručeny, je sečtení věku budoucí rodičky s kalendářním měsícem. Pokud nám vyjde liché číslo, narodí se chlapeček. Sudý výsledek znamená holčičku.

Asi nejrozšířenější teorie praví, že když je při aktu akční žena, může si být jista tím, že porodí chlapečka. Její miminko bude tedy opačného pohlaví než je ona sama. Pokud je při pohlavním styku spíše pasivní, potom se může těšit na holčičku.

Dalším oblíbeným mýtem je, že chce-li pár chlapečka, měla by žena čtvrt roku před otěhotněním jíst hlavně vaječné bílky, piškotové těsto, banány, pomeranče, třešně, meruňky, brambory, čočku, sušené švestky a ovocné šťávy. Holčičku zaručí pojídání čokolády, vajec a mléčných výrobků a také pití kakaa a mléka.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.02 (42x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář