Soudní perličky

27. červenec 2008 | 16.27 |
› 

Našel jsem pár zajímavostí ze soudních síní. Doufám, že Vás pobaví či popřípadě poučí. Inu paragrafy jsou pěkně zakroucené a záleží jen na soudci, co se mu zrovna honí hlavou.

Trest: Večeře v luxusní restauraci

Násilnický manžel, který v opilosti napadl svou manželku, nyní chystá romantický večer a vybírá peněženku. Místní soud ho totiž za ztlučení manželky odsoudil k romantické večeři ve velmi luxusní restauraci. Mírný trest si vysloužil kvůli velké lítosti, kterou před odsouzením projevil. Ale aby to zase neměl tak lehké, nebude smět během večeře pozřít ani kapku alkoholu a u celé večeře bude asistovat strážník.


Soudní proces kvůli horoskopu

Rumunská důchodkyně uvěřila televiznímu horoskopu, když jí předpověděl pohádkové bohatství. V místní televizi si totiž nechala udělat horoskop přímo na sebe a po odvysílání pořadu netrpělivě čekala na pošťáka s dobrou zprávou. Když jí několik měsíců nosil jen penzi, trpělivost jí došla a na televizní stanici podala žalobu pro podvod. Podle právníků má velkou šanci vysoudit odškodné za psychickou újmu.


Kvůli parádě prohrála u soudu

Dvaadvacetiletá Maročanka neuspěla u soudu s žalobou na svého manžela, kterého obvinila z toho, že se o ni nestará, trápí jí chudobou a týrá ji. Za svého muže se prý vdala na nátlak rodiny, přestěhovali se do Španělska a od té doby s ním údajně prožívala peklo. Soud však dal za pravdu manželovi, protože v průběhu třídenního procesu nepůsobila dojmem vystrašené a zanedbané chudinky a vždy byla velmi elegantně oblečena.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (37x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář