Problémy olympioniků

5. srpen 2008 | 19.27 |
› 

Problémy jsou různé. Může jít o nedostatek financí, zdravotní stav, pokles formy či nedorozumění se sportovním svazem nebo jeho funkcionáři. Tyhle dva problémy jsou však kapánek odlišné.

Dvojnásobný olympijský vítěz v hodu diskem Virgilius Alekna o víkendu zjistil, že nemůže na stadionu ve Vilniusu trénovat, protože plocha byla poseta psími výkaly.

Na stadionu se konala psí výstava a zanechala viditelné následky. "Byla tam spousta psů a zanechali po sobě spoustu psích věcí. Nikdo se ani nepokusil je sebrat," vyprávěl Alekna, který situaci vyhodnotil jako neřešitelnou. "Nevím, jak bych v takových podmínkách mohl trénovat a kdo by po každém hodu čistil disk," poznamenal.Šestatřicetiletý Litevec se proto chystá najít nové tréninkové centrum pro závěrečnou přípravu před hrami v Pekingu, pravděpodobně v Kaunasu.


Britský dálkový plavec David Davies bude v premiéře této disciplíny na olympijských hrách patřit v Pekingu k adeptům na zlato, ale on sám má jiné starosti.Třiadvacetiletý Velšan se totiž bojí ryb, a přitom ho čeká závod v jezeře.

"Pokud uvidím nějakou velkou rybu, hodně mě to vyděsí," uvedl plavec, jenž bude v Pekingu reprezentovat jak v bazénovém, tak v dálkovém plavání. "Ryby nejsou lidé. Neprojdou jen tak okolo. Jsou prostě jiné," dodal Davies, jenž před čtyřmi lety v Aténách získal stříbro v bazénu na trati 1500 metrů.

Desetikilometrový závod ve veslařském a kanoistickém kanálu Šun-i pro něj bude kvůli jeho fobii pořádným náporem na nervy. Podobně jako nedávno na závodech v Jižní Africe.

"Byl jsem z toho hodně nervózní. Vlastně jsem řekl kouči: 'Klidně odstoupím po 100 metrech, pokud uvidím ve vodě rybu, která se mi nebude líbit'," dodal Davies.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (41x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář