Já chci sukni

7. srpen 2008 | 19.52 |
› 

Pohodlí především. Kilt, tedy pánskou sukni coby alternativní součást pošťácké uniformy se rozhodl prosadit americký listonoš z města Lacey ve státě Washington.

Sto osmdesát centimetrů vysoký a 113 kilogramů vážící Dean Peterson tvrdí, že kilt, nebo tedy v jeho podání "nerozdvojený kus oblečení", je pro muže pohodlnější variantou než tradiční kalhoty nebo šortky.

Na červencovém sjezdu americké Národní pošťácké asociace byl jeho návrh zamítnut, ale Peterson se nevzdává. Už utratil 1800 dolarů za rozeslání zhruba tisícovek dopisů s fotografií, na níž je oblečený do prototypu pošťácké pánské sukně. Propagační dopis dostaly všechny pobočky asociace od Guamu po Portoriko.

"Nerozdvojený kus oblečení je mnohem pohodlnější a mužské anatomii lépe vyhovuje než kalhoty nebo kraťasy, protože nesvírá nohy a nemačká pánské přirození," píše v něm Peterson. "Prosím, otevřete svá srdce - a rozpárejte vnitřní švy - pro možnost většího pohodlí!"

Peterson se nepovažuje za aktivistu a není ani Skot. Má norské a finské předky a ke kiltu se dostal před několika lety, když mu ho manželka přivezla z výletu do Skotska. Zvykl si na něj tak, že teď ho nosí všude.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (43x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář