Drobná porucha

8. srpen 2008 | 11.18 |
› 

Atomová ponorka je velmi složité plavidlo a tak není divu, že se občas něco porouchá. Je však divné, že podle doplňující informace ta drobná závada trvala tak dlouho. Tohle není dobrý obrázek zabezpečení bojového plavidla nebo to byla chyba posádky? Ani to není nijak uklidňující. Američtí profíci už těch chyb mají nějak mnoho.

Spojené státy minulý týden informovaly Japonsko, že z jaderné ponorky USS Houston unikalo zanedbatelné množství radioaktivní vody. Námořnictvo zdůraznilo, že šlo o extrémně nízkou radioaktivitu.

Japonské ministerstvo zahraničí oznámilo, že v přístavech Sasebo a Okinawa nebyla zvýšená radioaktivita ve vodě zaznamenána.

Ve čtvrtek však americké námořnictvo korigovalo informace o délce úniku. Voda prý z ponorky unikala přes dva roky, od června 2006. Během té doby kotvila i v přístavu Jokosuka, ale i v Malajsii a Singapuru. Američané už předtím varovali úřady na Havaji a na Guamu, kde ponorka před nedávnem kotvila.


Japonské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek uvedlo, že bude chtít vysvětlení příčin.

Incident rozjitřil negativní postoj Japonců k plánovaného příjezdu letadlové lodi USS George Washington do Jokosuky. Plavidlo na jaderný pohon má vystřídat stárnoucí Kitty Hawk. K vystřídání mělo původně dojít během léta. Na palubě letadlové lodi však při cestě vypukl požár a způsobil škody za 70 miliónů dolarů.Nehodu způsobili námořníci kouřící v blízkosti nedbale uskladněných hořlavin.

Nukleární reaktor ohrožen nebyl, ale loď musela do Kalifornie na opravu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (44x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář