Zátah na drogy

11. srpen 2008 | 13.23 |
› 

Smutek drogových závislků bude asi vyhlášen v Austrálii. Polici se podařil kapitální úlovek a zabavila ohromnou zásilku Extáze, která je především oblíbená u mládeže. Takže taneční párty budou poněkud klidnější.

Australská policie dokončila minulý týden akci, při které se jí podařilo objevit a zabavit rekordních 4,4 tuny drogy extáze. Jde pravděpodobně o největší dosud zabavenou zásilku této drogy na světě.

Při rozsáhlé operaci, která probíhala i v Evropě, policisté také rozbili mezinárodní gang překupníků; zatčeno bylo 16 lidí. Vyšetřování začalo loni v červnu, kdy celníci narazili na podezřelý kontejner, který do Melbourne doplul na palubě lodi z Itálie.

V kontejneru našli přes tři tisícovky plechovek s rajčaty, ve kterých však bylo i celkem 15 milionů kusů tablet extáze. Celková hodnota zásilky se odhaduje na 440 milionů australských dolarů (přes šest miliard Kč).

Extáze je syntetická droga považovaná částečně za halucinogen a částečně za amfetamin. Látka pod označením MDMA je díky svým účinkům oblíbená především na tanečních párty, působí povzbudivě a má empatické účinky.

Austrálie má něco přes 21 000 000 ovyvatel, takže ztráta 15 000 000 tablet extáze zdejší feťáky asi hodně bolí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (37x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář