Houf manželek

12. srpen 2008 | 20.54 |
› 

Hrdina nebo šílenec? Tak na tohle si musí každý odpovědět sám. V každém případě mu tenhle babinec nezávidím, protože někdy je jedné ženské až na hlavu. Ačkoliv jisté výhody to má. Je krajně nepravděpodobné, že by všechny najednou bolela hlava.

Muhammed Bello Abubakar (84) radí všem mužům, kteří by o tom snad mohli uvažovat, aby nenásledovali jeho příkladu a nebrali si 86 žen. Bývalý učitel a muslimský kazatel, který žije se všemi svými manželkami a nejméně 170ti dětmi, říká, že to zvládá jen s pomocí boží.

"Většina mužů by zkolabovala a umřela už s deseti manželkami. Alláh mi ale dal sílu. Jen tak se mi daří držet všech 86 žen na uzdě,"řekl Abubakar reportérům BBC. Tvrdí, že ho ženy vyhledávají kvůli jeho pověsti léčitele. "Nehledám je, ony přicházejí za mnou."

Jeho harém mu ale působí problémy u místních úřadů. Většina expertů na islám se totiž domnívá, že muž smí mít nanejvýš čtyři manželky. A to jen tehdy, pokud se ke všem chová stejně a dokáže se o ně po všech stránkách postarat.

Abubakar ale tvrdí, že korán množství manželek neomezuje. Většině jeho manželek je přitom pod 22 let a některým i méně, než jeho dětem.

Lidé ve vesnici pořádně neví, jak Abubakar své ženy dokáže uživit. Jen na každé rodinné jídlo potřebuje tři dvanáctikilové pytle rýže. Muž tvrdí, že mu pomáhá Bůh. Čím ale platí v obchodě, prozradit nechce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (44x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář