Mince, mince...

15. srpen 2008 | 20.00 |
› 

Američan J. Jones by s rušením mincí rozhodně nesouhlasil. Že jsou dobré platidlo, tak to tvrdí celý život a nakonec s nimi zaplatil i v autosalonu.

Zákazník autosalonu v americkém státě Ohio zaskočil personál, když za nový pick-up Chevrolet Silverado zaplatil 8 000 v mincích. Na zbylou půlku vypsal šek. Personál navíc peníze, které Američan střádal možná celý život, přijal.

Sedmdesátiletý James Jones před prodejce vyložil na stůl 16 velkých plechovek od kávy naplněných mincemi.V plechovkách byly nejrůznější druhy mincí, od nikláků, čtvrťáků, půldolarů až po stříbrné dolary Přepočítávání peněz zabralo prodejcům hodinu a půl. Auto ho vyšlo na 16 tisíc dolarů (264 tisíc korun).

"Za 19 let v téhle branži jsem nikdy neviděl něco takového. Viděl jsem mnoho zákazníků přijít s velkou hotovostí, ale nikdy to nebylo tolik v mincích," řekl Biff Arnold, finanční manažer autosalonu.

Nejúžasnější věc je podle Jonesova syna Dennise, že se jeho otec vůbec rozhodl nahradit svůj starý pick-up z roku 1981 novým. S mincemi prý byli nerozlučná dvojka. "Na svačinu jsem dostával peníze vždy v mincích a pokaždé, když mi dával peníze, tak to bylo v mincích," řekl Dennis s tím, že otec papírovým penězům a ani bankám nevěřil.

"Bankovky shoří, ale mince se těžko zničí," poznamenal James Jones. Každý měsíc si prý kupoval čtyři či pět tubiček s mincemi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (41x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře