Vše pro děti

20. srpen 2008 | 20.28 |
› 

Péče o mladou generaci by měla být prioritou naši vlády zvlášť v době, kdy nám národ stárne a jsme nuceni neustále oddalovat odchod do důchodu.

Stát již nebude dotovat školní mléko. Vláda to schválila na středečním jednání, informovalo o tom ministerstvo zemědělství.

"Podnětem k ukončení národní podpory školního mléka je především hledání úspor v rozpočtu ministerstva zemědělství," vysvětlil mluvčí úřadu Petr Vorlíček. Podle něj musí ministerstvo podle stávajícího návrhu ušetřit zhruba pět miliard korun.

Podpora školního mléka byla dvousložková. Podílely se na ní stát a EU, přičemž národní dotace tvořila dvě třetiny, ta evropská pak jednu třetinu.

"Zůstává zachována dotace EU, příznivou finální částku tvoří i nižší výrobní cena bez marže oproti úrovni běžné v obchodech. Mléčné výrobky tak budou zvýhodněny i po zrušení národní podpory," dodal ministr resortu Petr Gandalovič.

Ministerstvo zrušením podpory ušetří 60 miliónů korun.

Na dětech budeme šetřit ale... Vláda uvolní 150 miliónů korun na pomoc Gruzii a uspořádá mezinárodní dárcovskou konferenci. Oznámil to ve středu premiér Mirek Topolánek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (54x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře