Mnohoženství

23. srpen 2008 | 10.20 |
› 

Jelikož náš právní řád i morálka nepovoluje mnohoženství, je potřeba zajistit si větší počet mladších milenek. Proč? Protože tohle je prověřený návod, jak se dožít vyššího věku.

V našich podmínkách to nemusí znít zrovna eticky, ale polygamie má něco do sebe. Tedy z pohledu mužů může být prospěšná, neboť jim prodlužuje život.

Není divu, když o jednoho pána pečuje hned několik manželek. A výsledky studií srovnávajících délku života monogamně a polygamně žijících mužů různých kultur hovoří jasně. Ti s mnoha manželkami se dožívají vyššího věku.

"Poté, co jsme do studie započítali socio-ekonomické rozdíly, muži starší šedesáti let ze 140 zemí světa, kde se praktikuje polygamie v různé míře, žijí v průměru o dvanáct procent déle než muži ze 49 převážně monogamních národů," uvedl doktor Virpi Lummaa z University of Sheffield.

Muži mohou navíc produkovat děti do pozdního věku, někdy dokonce ještě o po poosmdesátce. To je také důvod, proč se dožívají vyššího věku, k čemu polygamie může přispívat také, neboť muži mající více manželek jsou sexuálně aktivní do velmi vysokého věku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.09 (45x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář