Ještě k vazbě

24. srpen 2008 | 19.26 |
› 

Žijeme v kocourkově? Asi ano, když si nevážíme svobody, o kterou jsme tak bojovali a kterou nám naši mocipáni stále předhazují.

Tedy neváží si jí soudci, vláda a naše zákony. Pořád upravujeme a doplňujeme zákony, ale je to vždy s křížkem po funuse. Znovu se vracím k článku o vazbě, kde jsem čekal daleko více ohlasů, ale asi to není tak zajímavé, pokud to někoho z nás nepostihne. Nezapomínejte, že ve vazbě jsou dlouhý čas i nevinní lidé, kteří se tam dostali omylem, falešnou výpovědí či špatnou prací policie. Ta pětitisícová suma přímo uráží, když páni ministři, poslanci, umělci či jiné celebrity požadují desetitisícové i stotisícové odškodnění za články, které se dotýkají jejich cti. Přitom jsou na svobodě, užívají si veškerých vymožeností a chtějí se hojit za pitomou pomluvu a soudy jim dávají za pravdu. Tak proč by nevinný člověk ve vazbě měl dostávat pouze almužnu.

Jen pár ukázek, kolik se požaduje za pouhou pomluvu.

Bulvár zaplatí manželovi Vondráčkové100 tisíc.

Dalík a Jana Večerka proti Kořistkovi. Oba se domáhají omluvy apůlmiliónového odškodněníza údajnou pomluvu.

Dalík a ODS proti Rathovi. Dalík žádal vedle omluvy finanční satisfakci 50 000 korun. ODS chtěla k omluvě zadostiučinění ve výši 100 000 korun.A teď to porovnejte s odškodněním za vazbu. Trapné, co?!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (49x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář