Rodina

4. září 2008 | 17.03 |
› 

Rodina, základ státu! Tak na tohle heslo si starší dobře pamatují. Vláda všemožně motivovala lidi, aby měli co nejdříve co nejvíc dětí.


To vše proto, aby národ nestárnul a nevymíral. Tohle přece nebyla krátkozraká politika a docela se to dařilo.Jedináčkové byli výjimeční, většina rodin měla dvě děti, mnohé dokonce tři a nebyly výjimkou ani rodiny se čtyřmi dětmi.

Kdo uvažoval ekonomicky, spočítal si, že mít děti se opravdu vyplatí. Vláda rodiny všemožně podporovala. Nejenže byly přídavky na děti, výhodné novomanželské půjčky, byty mladým manželům s dětmi, daňové úlevy, jesle i školky 'za babku'. Existovaly i podnikové rekreace pro děti zaměstnanců, nejen klasické tábory, ale i lyžařské, vodácké a další zájezdy. V mnoha firmách se akce pro děti pořádaly i během roku - soutěže v kreslení, děti dostávaly lístky na dětská představení, vánoční kolekce cukroví, pořádala se pro ně mikulášská zábava, sportovní odpoledne.

Tenkrát byla rodina proti dnešku dost hýčkána:V práci se ohlíželi na to, kdo má malé děti a například mezi vánočními svátky měl přednostně volno. Rodiny držely tehdy pohromadě mnohem víc než dnes.

Jak se dneska podporují mladé rodiny s dětma?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (52x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář