Šampáňo

10. září 2008 | 20.59 |
› 

Máte rádi dobré šampaňské, tak neváhejte a zajeďte si do Ruska, kde jde do prodeje šampaňské z mořského dna, respektive ze španělské lodi, která se s tímto vzácným nákladem potopila.

Luxusní moskevský hotel Ritz-Carlton má další prostředek, kterým láká svou milionářskou a miliardářskou klientelu.

Hotel zakoupil všech více než 200 láhví šampaňského Piper Heidsieck, které leželo přes 80 let na mořském dně. Cena za jednu láhev je nemalá, přibližně 4,8 miliónu korun.Kdyby někdo chtěl koupit všechny láhve, zaplatí téměř miliardu korun.

Archivní šampaňské z roku 1907 je jistě obrovským lákadlem, avšak suma bezmála pěti miliónů korun odradí jistě i lecjakého milionáře. A jak se vůbec hotel k výjimečnému šampaňskému dostal?

Ruský deník Komersant uvedl, že ztroskotaná loď přepravovala archivní šampaňské roku 1916 jako dar ze světoznámého vinařství Heidsieck ruské královské rodině. Loď se ovšem nedaleko finského pobřeží potopila a láhve na dlouhé desítky let zůstaly na mořském dně.

Opravdu značně uleželé a archivní šampaňské objevili až potápěči, kteří v roce 1997 vrak prozkoumávali. Moskevský hotel Ritz-Carlton si účtuje za noc i statisíce korun,a tak není divu, že jsou pro ně láhve ideálním tahákem na další movité klienty.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (41x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář