Čtyřnohý svědek

12. září 2008 | 11.28 |
› 

Tohle mne zaujalo a proto radím: "Chovejte se hezky ke svým zvířátkům, aby Vás třeba nepohnala před soud. Dnes už u soudu svědčí i zvířata, tedy zatím ještě ne u nás, ale ve Francii už mají psího svědka."

U pařížského soudu poprvé v historii francouzského soudnictví svědčilo zvíře. Psa Scoobyho doporučil k výpovědi veterinář soudci T. Cassutovi. Domácí mazlíček měl být před porotou vystaven přímému kontaktu s mužem, jenž je podezřelý z vraždy jeho paničky. Podle reakce chtěli vyšetřovatelé dokázat, že se devětapadesátiletá žena neoběsila, ale byla zabita.

Policie nejprve označila případ úmrtí dotyčné ženy za sebevraždu, ale kriminalisté později zjistili, že není zcela vyloučena vražda. Slyšení bylo svoláno právě a jen kvůli svědectví psa, které mělo podpořit nebo vyvrátit podezření a přidat pádné důkazy potřebné k dalšímu vyšetřování.

Pes před soudcem štěkal a vrčel velmi vztekle, když byl vystaven přímému kontaktu s podezřelou osobu, zatímco podobné chování nevykazoval s žádným jiným cizím člověkem. Soudce ocenil Scoobyho svědectví za jeho "exemplární chování a neocenitelnou asistenci."

Mluvčí francouzského Palais de Justice potvrdil, že slyšení bylo prvním v historii francouzského soudnictví, kdy svědčilo zvíře.Podle něj se jedná o precedens hodný celosvětového měřítka.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (50x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář