Magie ve škole

14. září 2008 | 18.19 |
› 

Tak a Harry Potter nám už klepe na dveře školních budov. Zatím ještě v cizině, ale kdo ví, možná, že i u nás najde nějaké spřízněné duše, které ho pozvou doČech.

Podle psychologa a profesora R. Wisemana by měly jít britské děti ve šlépějích Harryho Pottera a věnovat se ve školách mimo jiné i čarování. Čarování pomáhá zvyšovat sebejistotu dětí a také rozvíjí kvalitu jejich společenského chování. Informoval o tom britský deník Daily Mirror.

"Studium magie vyžaduje velkou sebekázeň,pochopení toho, jak ostatní lidé myslí a schopnost bavit své okolí. Oproti počítačovým hrám to děti podporuje v tom, aby komunikovaly se svými přáteli a rodinami," uvedl Wiseman.

Vědce jeho teorie zaujala, a tak poslali 50 dětí do školy magie. Naučily se tam, jak zázračně zacelit provaz přestřižený vedví a také si osvojily menší trik s kartami. Později děti předváděly tyto triky před svými nejbližšími.

O dva týdny později se děti podrobily dalším testům a v sebedůvěře a společenském chování. Děti, které lekce magie podstoupily, tak měly v těchto testech vyšší skóre, než jejich spolužáci, kteří podstupovali normální výuku.

Na setkání britské vědecké asociace v Liverpoolu Wiseman uvedl, že by byl rád, kdyby se tento výzkum stal součástí školních osnov.

Úspěch Harryho Pottera znamená, že děti považují návštěvu lekcí magie za zábavu a jsou při této výuce opravdu nadšené. Musejí mít hodně sebekázně, aby se naučily nějaký trik a ve finále se naučí udržet tajemství a přitom zůstat na okolí příjemní.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (39x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář