Milovník golfu

17. září 2008 | 12.34 |
› 

Náhubek nemají psi ve většině rádi, ale co se dá dělat s takovým nenažerou, který spolyká neuvěřitelné množství golfových míčků. Nehledě k tom, že se hráči pak diví, kam se jim míček zatoulal.

Z břicha černého labradora se ozýval divný zvuk. Jeho majitel ho tedy vzal k veterináři, který objevil, že už pár měsíců nosí v útrobách pěknou sbírku golfových míčků. Pes teď drží pooperační dietu a na procházky kolem golfoviště bez náhubku může zapomenout.

Brit Chris Morrison, majitel černého labradora Oscara venčil svého psa poslední měsíce poblíž golfového centra. Když se u psa objevil chrastivý zvuk v břiše, vzal labradora jeho pán k veterináři. Lékaři našli v jeho vnitřnostech třináct golfových míčků. Každý z nich vážil pětačtyřicet gramů, v průměru měl čtyři centimetry

"Většinou domů pár míčků přinesl, ale nenapadlo mě, že by jich mohl tolik spolykat," podivoval se majitel. "Je to sice velký pes, ale třináct míčků v břiše, to nás udivilo."

Šéf veterinární kliniky Bob Hesketh, který psa operoval, se prý s něčím podobným ještě nesetkal. "Připadalo mi to jako nějaké kouzlo. Čekal jsem, že bude mít v břiše dva, tři míčky. Objevovaly se ale další, až jsme jich měli plnou tašku," vzpomíná Hesketh.

Oscar se teď ze zákroku zotavuje, jí pouze kašovitou stravu. Na procházku může jen s náhubkem. "Moc se mu to nelíbí," podotýká jeho majitel.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (35x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář