Dobrou chuť

18. září 2008 | 13.23 |
› 

Máte chuť na něco zvláštního a pikantního. V švýcarském letovisku Winterthur je možné pochutnat si na lahodných pokrmech, do nichž je mateřské mléko přidáváno.

Nejedná se ani o žádný reklamní tahák, kdy by pokrmy obsahovaly jen stopy této tekutiny. V restauraci Storchen totiž obsahují některé polévky a omáčky minimálně 75 procent mateřského mléka. Specialitou je také dušené maso dochucené pokrmem, který člověk po svém narození přijímá jako první.

"Všichni jsme na něm vyrostli. Proč bychom ho tedy nemohli zařadit do našich jídelníčků?" obhajuje svou ideu Locher. Odpůrci jeho nápadu totiž tvrdí, že je to zcela neetické. Přesto neexistují zákonné mechanismy, kterými by mu úřady mohly vaření z mateřského mléka zakázat. V zákonech se totiž o mateřském mléce a jeho používání v gastronomii nijak nepojednává.
"Lidé jako producenti mléka nejsou v legislativě obsaženi. Nejsou na seznamu povolených druhů jako krávy a ovce, ale nejsou ani na seznamu zakázaných druhů jako opice a primáti," uvedl Rolf Etter z curyšské laboratoře pro kontrolu potravin.


Ale za mediální rozruch si může Locher sám, neboť dárkyně začal hledat reklamou v německy mluvících televizích. Takže se brzy o jeho nápadu dozvěděli nejen v germánské části Švýcarska, ale také v sousedním Rakousku a Německu.

"Poprvé jsem s mateřským mlékem experimentoval, když se mi narodila dcera. Dají se z toho uvařit skutečně delikátní věci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (53x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář