Nedostatek sexu

22. září 2008 | 19.37 |
› 

Nedostatek sexu je mnohem rozšířenější problém, než by se na první pohled mohlo zdát. Čím to jen způsobené? Není chuť na sex s partnerem nebo jsme zlenivěli?

Každý druhý člověk je nespokojen se svým sexuálním životem. Třetina mužů i žen trpí nedostatkem sexu. Více než polovina z nich sice nemluví o vyloženém nedostatku sexu, ale přiznávají, že by se rádi milovali častěji. Podle odborníků způsobuje nedostatek sexu větší problémy, než si myslíme.

Kompenzace neboli náhrada představuje v psychologii aktivní způsob, jímž se člověk vyrovnává s životními nezdary, řeší konflikty a reaguje na frustraci, kterou nějaký nedostatek vyvolává. Dělá to dvěma základními způsoby. Buď změní cíl, nebo cestu k cíli. Mezi nejčastější náhražky sexu patří jednoznačně jídlo.Člověk tím kompenzuje ledacos včetně psychických potíží či problémů v práci, protože jídlo má přímý účinek na mozek a je považováno za jedno z nejrychlejších řešení problémů. Jídlo pomáhá vyrovnat se s pocity úzkosti, se stresem, strachem z určité situace, napomáhá při pocitech citové deprivace, a dokonce účinkuje jako přírodní antidepresivum.

Chvíli se sice budete cítit lépe, jídlo vás uklidní, ovšem s přibývajícími kily vzniknou další problémy a ty setrvávající se budou zvyšovat. Abyste se jich na chvíli zbavili, znovu otevřete lednici s tím, že dnes je to naposledy a zítra se začnete stravovat zdravě. Ze zítřka se ale stane dnes a vaše sliby se budou opakovat donekonečna.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (46x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář