Pálení čarodějnic

23. září 2008 | 11.18 |
› 

V Polsku zakázali v rámci oslav výročí vzniku města představení upálení čarodějnice. Ani se nedivím. Poláci jsou silně věřící a tahle hanebná kaňka na církevním rouše je příliš viditelná a nijak se neslučuje s proklamovaným: Miluj bližního svého...

Zakážeme pálení čarodějnic i u nás? Tento zvyk je u nás značně rozšířený a oblíbeny. Krom požárníků, kterým přidělává starosti si nikdo nestěžuje a ani ženy se necítí být pobouřené.

Vládní šťourové v Polsku zakázali pálení čarodějnic ve středověké vesničce, protože je to příliš sexistické. Velkolepé měly být oslavy 900 let od založení historického polského města Zielona Gora. Součástí oslav mělo být i středověké představení zahrnující upálení čarodějnice. Do programu se ale vložila skupina žen bojující za ženská práva a prosadila zákaz upálení čarodějnice. "Měnit tragickou smrt člověka v turistickou atrakci je trestuhodné a politováníhodné. Období, kdy byly ženy upalovány, jsou výsledkem dlouhodobé diskriminace žen a ignorantství, " řekla Monika Platek, ředitelka asociace pro právní vzdělání.

A přesto nástupci tohoto nelidského mučení a zabíjení jsou stále ve velké oblibě a pilně dál zpracovávájí své ovečky. Jak se jim dá věřit po tolika zločinech, kdy sami porušovali desatero: Nezabiješ.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (44x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře