Dá se věřit BIS?

27. září 2008 | 10.54 |
› 

Zaujalo mě prohlášení, že Ruské tajné služby se v Česku snaží ovlivnit veřejné mínění a vyvolat odpor proti vybudování amerického radaru. Tak zní hlavní informace Bezpečnostní informační služby v právě zveřejněné výroční zprávě za loňský rok.

Ruští zpravodajci se kromě toho také snaží získat citlivé informace o české ekonomice a kontakty na politiky a státní úředníky. "BIS konstatuje, že ruská špionážní činnost v ČR aktuálně dosahuje mimořádně vysoké intenzity a úrovně," uvádí civilní rozvědka.

Je to první tak razantní prohlášení české tajné služby, které se dostalo na veřejnost. BIS například poprvé jasně říká, že ruské tajné služby u nás provádějí takzvaná aktivní opatření - tedy že už situaci v Česku jen nepozorují, ale snaží se ji ovlivňovat.

No, podívejme se na to jinýma očima. Kdyby BIS našla třeba jen jednoho konkrétního ruského špiona, tak by ho ukázala světu a rozjela velikou protiruskou kampaň. Neukázala nikoho, tak se zdá, že vaří z vody a snaží se jen dobře prodat svojí práci. Co kdyby v rámci objektivity prověřila zase Ty, kteří lobovali pro americký radar proti vůli většiny národa. Nejsou to pro změnu zase američtí špioni?


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (56x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář