Chcete radar?

3. říjen 2008 | 19.57 |
› 

Tak nevím, ale naše slavná ministryně obrany bude muset ještě hodně zpívat, aby získala pro radar větší podporu. Proti umístění amerického radaru jsou stále dvě třetiny občanů.

3. 10. 2008 - PRAHA S umístěním amerického radaru v České republice nesouhlasí dvě třetiny lidí. Naopak pro vybudování základny se vyslovila asi čtvrtina dotázaných. Vyplynulo to z průzkumu, který v září udělalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Oproti průzkumu z června se aktuální výsledek statisticky významným způsobem nezměnil.

O smlouvách mezi ČR a USA o umístění části protiraketové základny v Brdech bude ještě v říjnu rozhodovat český parlament. Na otázku, zda by o radarové základně měli rozhodnout občané v referendu, v září kladně odpovědělo 68 procent lidí. S referendem naopak nesouhlasí 25 procent dotázaných.

Výsledky průzkumů od roku 2006 stále vykazují převahu nesouhlasu s umístěním radaru v ČR. Podíl nesouhlasných odpovědí se pohybuje mezi 61 a 70 procenty, podíl souhlasných odpovědí činí stále přibližně jednu čtvrtinu a zatím se nikdy nedostal přes třicet procent.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (53x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář