Dokonalá odluka

10. říjen 2008 | 19.04 |
› 

Radikální majetkové vypořádání vyřešil jeden muž v Kambodži svérázným způsobem. Jen nevím, jak by se dělili o dítě, pokud by měli jen jedno a také byt v paneláku by dal asi více práce.

Kambodžský manželský pár si po odluce doslova rozpůlil někdejší společný domov - nespokojený muž dřevěné stavení v polovině rozřízl pilou.

Zatímco žena zůstane bydlet na původním místě, její manžel si svou část odnesl na druhý konec vesnice.Podle sousedů dvojice zvolila tento krok jako nejlevnější a nejspravedlivější způsob, jak se propříště vyhnout jeden druhému. Rozvod v Kambodži může totiž přijít poměrně draho.

"Snažili jsme se je přesvědčit, aby si to pořádně rozmysleli, protože byli svoji téměř 40 let, ale oni nás neposlechli," uvedl předák vesnice, v níž svářící se manželé žijí.

Důvodem k odluce byl podle různých výkladů nedostatek péče ze strany manželky, nebo manželovo simulování. "Manželka chtěla, aby její muž v případě nemoci ležel v domě svých rodičů, on však pořád zůstával doma a ona musela platit za léky," tlumočil konflikt předák obce, podle něhož po jedné hádce přátelé pomohli muži přestěhovat věci jeho ženy na jednu stranu domu, kterou potom odřízli.

Hezké manželství, jsi nemocný, mazej k rodičům až se uzdravíš, tak můžeš přijít a něco doma udělat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (50x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář