Peníze pro Romy

12. říjen 2008 | 10.53 |
› 

Za čas budeme předsedat EU a už nyní jsou tu rady a návrhy, co má být naší prioritou. Tohle má být jeden z nich: Češi by se měli v EU věnovat Romům.

Tématem českého předsednictví EU by v příštím půlroce měly být i problémy Romů. Myslí si to ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní je třeba na celoevropské úrovni o tématu mluvit. Hlavně proto, aby na zlepšování situace romské menšiny šly peníze i po roce 2013.

Opět další peníze pro problematickou menšinu, která stále cizopasí na většině a diví se, proč je tak nepopulární. Co kdyby jim paní ministryně už konečně vysvětlila, že pokud se nebudou chovat tak, jak většina lidí, že je budeme pořád vnímat negativně. Nejde jen natahovat ruku a vykřikovat o diskriminaci, když se sami nesnaží o změny. Ono se stačí podívat kolem domů kde bydlí. Nehorázný bordel, špinavé a sprostě mluvící malé děti s cigaretou v puse -namísto toho, že mají být ve škole, a nesmírně drzé chování podporované tlupou starších výrostků a ukřičených žen.

Tak sem chceme pořád lít peníze z našich daní a ještě dotace z EU?! Co kdyby si Romové nejdříve pěkně pouklízeli okolo svých příbytků, osvěžili si základní hygienické pravidla, posílali děti do škol a také se ztišili. Nejsou přece hluší a my také ne. Pokud budou dostávat stále peníze zadarmo, tak se jistě nezmění.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (56x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář